luni, 7 aprilie 2014

LXIV. RAŠIRVANIJTU NA BANÁTSKATA BALGARSKA PALĆENSKA PESMA, IGRA, PORT, OBIČÁJE I TRÁDICIJ PREZ ÁNSÁMBAL BREST“RAŠIRVANIJTU NA BANÁTSKATA BALGARSKA PALĆENSKA PESMA, IGRA, PORT, OBIČÁJE I TRÁDICIJ PREZ ÁNSÁMBAL BREST”

 

   Taje smi imenulavali idini nov projekt, idini po udkolešini náša san, détu si gu ištimi i žélimi ud svi sarcu.
   Taze miselj mu usarceva za i nadálja, kaćetu i du siga da raširvami  nášte skapi májćensći bugaciji  détu smi dlažni da si gji upázimi i da gji  predadémi nadálja na nášte dicá i unučta.

   Teze deni, tojest u sabuta i  u nedele, 5 -6 aprila smi se sretli, nija inicijátorete na taze skapa miselj - projekt, áz Péri RÁDULOV zágjinu s mojta drugárća Máry RÁDULOV, dicáta ud Ánsámbal Brest s tejnite rodnici i smi naprávli “parvija razkači”. Se nadevami, ali po dubre udádnu: smi cigurni, otu si puznávami nášte sili  či toze projekt za “žuvej” mlogu gudini ud siga nadája i prez négu za raširvami hubustta na nášta pesma, nárudna igra, port, običáje i trádicij na štut po mlogija mesta.

   Si želimi vášta pudporka, váštu usarcevanij,  za zágjnu da dustignimi náša san. Mojti da mu pumogniti s vášte hubanći hurti, s vášte race pleskani/ áplodismenti  ga goti mu viditi, i ni u sétnija red s vášta dubra hurta za námu i za satu détu právimi makár di se namervati na toze sveti.
  Nija se ubićávami či za stégnimi i du vási (aku mu želiti i mu pukániti), du vášte sarca, aku ni mojmi telovnu makári s pumuštta na svetovna mreža- interneta.
   TAJ DA MU BOG PUMOGNI !

Un comentariu:

  1. Zafalam vu za Organizachiyata. Nadevam se da vidim povekj svetichita ut Festivala. Pozdrave ut drugiyat ut snejna Canada.

    RăspundețiȘtergere